יום רביעי, 9 בפברואר 2011

האזנה ערבה- השירים הטובים של התקופה

פתיחת 2011 מבטיחה רבות. החורף הולך ומתגבר,רוח צוננת מביאה עימה עננים אפורים ונמוכים, הגשמים מטיחים מים באדמה הצמאה, שלוליות נאספות בצידי הכביש ובין לבין ימים יפים וקרירים המביאים עמם ניצני פריחה.
לצד זה שירים חדשים יוצאים בקצב מרשים ואלבומים מבטיחים עתידים לצאת בשבועות והחודשים הקרובים. החל מוותיקים כ-REM שחוזרים לסגנון שאפיין אותם בתחילת שנות ה-90, דרך אלבו שממשיכים לייצר מלנכוליה אנגלית מצוינת, Low וברייט אייז ולבסוף ניצנים חדשים שצצים להם כג'יימס בלייק, Celebration ו-Fleet Foxes הממשיכים לאלבומם השני והנה רק היום יצא החדש של הסטרוקס. כל זאת לא ועדיין לא הזכרנו אלבומים ישראלים מצויינים שיצאו לאחרונה (ראו את עונגי השבת האחרונים).
בשנים האחרונות בהן האינפלציה המוזיקלית הרקיעה שחקים ללא כל הכרה, האיכות הפכה להיות מצרך נדיר והחיפוש אחר מוזיקה טובה דמתה לחציבה במכרה כשבין ערמות הבוץ הרבות נמצאו מפעם לפעם מטילי זהב. השנה ניכר כי למרות כמות עצומה של מוזיקה שיצאה בחודשיים האחרונים - כמעט כולה טובה ואפילו טובה מאוד. יכול להיות שיש פה את ההשפעה המאגית של תחילת עשור (ראו את מהפכת הגראנג' בתחילת ה-90 ואת חזרת הרוק הרזה בתחילת ה-2000) ויכול להיות שזאת סתם הצטרפות מקרים. בכל מקרה אני מרוצה - כי הרי אין כמו חורף עם פסקול איכותי המלווה אותו.
אז הנה לכם מיקסטייפ (חלקי ביותר כמובן) עם כמה מהנציגים הבולטים בעיניי של תחילת השנה הזאת. תהנו.

MusicPlaylistView Profile
Create a playlist at MixPod.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה